czwartek, 11 czerwca 2015

Robaczywe naszyjniki i nie tylko...


Nie było mnie jakiś czas, bowiem życie niemożliwie przykręciło śrubę... Po śmierci Padlinki, choć kilka tygodni już minęło, nadal tkwię w zawieszeniu i odpieram inne trudności. Smutny, gęsty czas sprzyja za to jednemu - rzeźbie.
Powstało trochę różnorodnych rzeczy, inne są w fazie tworzenia. Niektóre mogę Wam zaprezentować. Pozostałe doczekają się odrębnych wpisów....
Poniższe figurki są już wypalone, trzeba je tylko poszkliwić:

   Zawsze kochałam gryzonie, a już najbardziej myszy. Przy okazji napiszę o tej miłości. Kto widział moje rysunki, obrazy, czy choćby wpadła mu w łapki ma książka - wie, że żywię też namiętność do grzybów i uważam je za bardzo inspirującą, niesamowitą formę, wygenerowaną przez najwspanialszą designerkę pod słońcem: Przyrodę! ;-)

Nieco groźny kot zrodził się pod wpływem nie pierwszego już powrotu do jednej z najgenialniejszych, jeśli w ogóle nie najlepszej książki S. Kinga: "Smętarz dla zwierzaków". Zbyt łatwo zaszufladkowana w dzisiejszej pop kulturze jako horror, jest w istocie traktatem filozoficznym o przemijaniu i buncie wobec śmierci, ubranym w kostium powieści obyczajowej, ewoluującej w dramat.A tu już naszyjniki:

Kobiecy i z fantazją. Bez metalowego zapięcia, wiązany na karku, nie wystraszy nawet alergika ;-) Długość: 55 cm. Sama ważka to: 4,5 cm x 8 cm.

Ale mnie osobiście bardziej podoba się ten krótszy i lepiej mi z nim na szyi:Długość, łącznie z zapięciem: 39 cm. 

Inny nocny motyl, tym razem jako nieduża zawieszka na ścianę, poleciał do jednej z moich Koleżanek. Pierwotnie zastanawiałam się, czy nie przykleić go do bambusowego patyczka i nie uczynić dekoracją doniczki. Lecz zmieniłam plan: 
Skopiowałam też, z nudów chyba, projekt sprzed 4. lat. Kolczyki z kotami i rybim szkieletem. Znalazłam jeszcze materiał i formę. Choć spore, są naprawdę lekkie:

Nie próżnowałam w trudnym dla mnie czasie. Ale uczyniłam go przynajmniej czasem wykorzystanym pożytecznie. Zawsze to jakiś zysk w przestrzeni straty... 

6 komentarzy:

 1. tak jak do myszy mam sentyment i tkliwe uczucia
  tak ciemki mnie wręcz fascynują!
  a trójbarwny sznur w mym ulubionym zestawieniu
  kolorystycznym - przyciąga wzrok!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważyłam, że jest jakaś prawidłowość w sympatii do pewnych zwierząt. Ludzie, którzy lubią gryzonie, często lubią też ćmy i/lub żaby. Ci, którzy lubią koty, lubią także żaby. Miłośnicy psów, wolą ważki albo motyle ;-) A ja lubię każdego zwierza! Najmniej - człowieka ;-)))

   Usuń
  2. gryzonie, ćmy, ważki, żaby jak najbardziej, psy i koty -
   a ptaki, gdy można je obserwować nieskrępowane -
   kolejność przypadkowa, na jej podstawie raczej sobie
   nie odtworzysz piramidy mej sympatii do żywych istot :)

   a człowieka - no cóż, czasem najtrudniej polubić :)

   Usuń
  3. Najtrudniej i z wyrzeczeniami względem siebie samej ;-)

   Usuń
 2. Przykro z powodu Padlinki. Znam to uczucie :(
  Bardzo jestem ciekawa, jak wyjdą te nowe figurki po szkliwieniu. Wg mnie to fascynujący proces, wszytko się zmienia i nabiera życia.
  A ciemki świetne są.
  Pozdrawiam ciepło :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za odwiedziny :-)
  Czasem to życie szkliwionych rzeczy jest nieprzewidywalne. Bywa, że coś spłynie, coś wejdzie w reakcję z sąsiednim szkliwem, a nawet ja sama malując kilka przedmiotów na raz, umoczę pędzelek nie w tym słoiczku, co trzeba ;-)
  Padlinka ma swoją rzeźbę, która pojawi się w następnym wpisie...

  OdpowiedzUsuń