czwartek, 27 sierpnia 2015

Artystyczny projekt w Cegłowie.


W mijającym miesiącu, w jeden z najgorętszych dni, przeprowadziłam projekt artystyczny z kreatywną młodzieżą z Cegłowa pod Siedlcami. Pretekstem do wspólnych działań, było kino letnie zorganizowane na terenie miejskiego targowiska. Jak wygląda ten przybytek? Zobaczcie sami:
Cegłów liczy około 3 tyś. mieszkańców, za to Legionowo - przeszło 50 tyś. Rożnica znaczna. Ale nasze targowisko bez zadaszenia, z piachem w miejscu, gdzie zabrakło chodnika i tak zmarnowaną nawierzchnią, jakby pamiętała czasy rzymskie, może sobie tylko z zazdrością popatrzeć na to z Cegłowa...

W artystycznym projekcie, chodziło o stworzenie dekoracji na potrzeby filmowej imprezy. Wymyślenie czegoś ku ozdobie, co będzie łatwe i szybkie do wykonania, przypadło w udziale mnie.
Zdążyliśmy zrobić bardzo klimatyczne lampiony do tealightów i kilka kolaży nawiązujących do tematyki filmu.
"Śniadanie z Scotem" w reżyserii Laurie'go Lynda  to komedia obyczajowa o parze homoseksualistów, która niespodziewanie musi zmierzyć się z opieką nad pasierbem brata jednego z bohaterów. Niestety ze względu na późną porę i 3 - godzinną podróż w jedną stronę, nie mogłam obejrzeć filmu, zatem nie wypowiem się na temat wrażeń jakie pozostawił.


Chude z czarnymi włosami, to ja ;-)Ale bez wątpienia fantastycznie bawiliśmy się tworząc nasze prace, mimo zmasowanych ataków os i afrykańskiego upału.


Serdecznie dziękuję Stowarzyszeniu Rozwoju Kultury "Kulturalna Przystań" :-D.


2 komentarze:

  1. ale fajna inicjatywa - świetnie, że masz fotki zeń...
    filmu jestem ciekawa - jak będzie dobry - polecę Bratu ;P

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna Inicjatywa! Dzieciaki angażują się w projekt, film i nie siedzą w domach przed komputerem :) Prace śliczne! A film z ciekawości oczywiście obejrzę, bo nie widziałam!

    OdpowiedzUsuń