czwartek, 29 stycznia 2015

Drobiazgi na Dzień Babci


Gdybym chciała opisać wszystkie przygody, które przeżyłam wraz z Babcią, musiałabym stworzyć odrębnego bloga, a może nawet napisać klimatyczną, ciepłą powieść. Bez wątpienia, pierwsze moje słowo, wypowiedziane w dzieciństwie, brzmiało "baba" ;-). Znaczące i symboliczne...
Dzisiaj "baba" ma blisko 90 lat i nie widzi na jedno oko, zatem staram się zawsze robić dla niej coś takiego, co nie tylko oswoi z lupą, ale też "zobaczy" palcami. Lecz cokolwiek bym dla Babci zrobiła, zawsze będzie to zbyt mało względem tego, co ja otrzymałam od tej ukochanej, pełnej fantazji kobiety :-)
Na Dzień Babci zmajstrowałam takie oto upominki: zimową kartę z życzeniami, częściowo malowaną tuszem, częściowo komponowaną


i ceramiczny, dwu - funkcyjny pojemnik:


Karta, to stary pomysł. Dwa lata temu, gdy chciałam złożyć życzenia koleżankom, naskrobałam choinkowy szablon na kolanie. Ale w pierwotnym zamyśle, tylko obrysowywałam go na kartce, a wokół szkicowałam jakąś scenkę, lub pejzaż.
Niedawno, dość wymięty kształt wygrzebały z zakamarków pracowni... koty ;-) Uznałam, że nadaje się jeszcze do czegoś i obrysowałam go na specjalnie kupionym do podobnych działań papierze pryzmatycznym, kupionym za całe 8,90 zł. Pół godziny wycinania i nakleiłam iglaste drzewo na namalowanym wcześniej tuszem, obrazku:


Całość posmarowałam verniksem i posypałam dwoma kolorami brokatu: tam, gdzie niebo - użyłam fioletu. Na dole, gdzie próżno w tym roku, Polak oczekuje śniegu, sypnęłam srebrem. I jeszcze raz przejechałam pędzelkiem nasączonym lakierem.

Koronkowy pojemnik z drzewem, był szkliwiony 2 razy. Nie wiedzieć czemu, kolor z jabłuszek spłynął, pozostawiając zaledwie blade kulki... Ale poprawka, uwieczniła zamysł. Bazą miało być szkliwo "kora". Tył, to głównie moje ulubione "krakle", którego używałam już nie raz.
Naczynie może służyć tak na długopisy, jak i na małe świeczuszki - "podgrzewacze".  

2 komentarze:

  1. wyroby Twe i ciekawe i serdeczne - jako cała Twa opowieść -
    ślę zatem Wam Obu gorące pozdrowienia na każdy Wasz
    wspólny dzionek :)

    OdpowiedzUsuń