poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Legionowo otwarte na prawdziwą sztukę. Przedświąteczny kiermasz rękodzieła w Ratuszu.Wczoraj udało mi się wpaść na chwilę do Ratusza w mieście, na kiermasz rękodzieła świątecznego, reklamowany nawet w moim odległym miejscu zamieszkania. Rzeczywiście, nietuzinkowa inicjatywa warta nagłośnienia z kilku względów, jakkolwiek termin realizacji tego barwnego przedsięwzięcia, pozostawiał wiele do życzenia. Gdyby zapowiedziany kiermasz odbył się tydzień, lub dwa wcześniej, gdy przeciętny Polak wygnany wiosną z domu, chce rozprostować w weekend kości, ale nie ma jeszcze parcia na hipermerketowe promocje, ani przedświąteczne porządki, z dużo większym prawdopodobieństwem poniosłoby go do Ratusza w celu podziwiania dokonań legionowskich i okolicznych twórców. Pomysł władz miasta, by promować artystów z naszego regionu, zasługuje na medal, choć bez wątpienia coś podobnego powinno odbywać się częściej.Święta były dobrym pretekstem do takiej prezentacji, jakkolwiek samych motywów kurczakowo - jajecznych i barankowych, nie odkryłam zbyt wiele. Prawie na każdym, stoisku coś tematycznego się znalazło, ale przede wszystkim królowało rękodzieło wszelkiej maści - torby filcowe, bajkowa ceramika, biżuteria, zapachowe świece w pomysłowych naczynkach, szmaciane maskotki i lalki, oraz wszystko, co tylko głowa artysty jest w stanie wymyślić, a ręce zrobić.
Szkoda, że finanse mi nie dopisały, bo wyszłabym zapewne z pękatym tobołkiem. Ale takiego ceramicznego żonkila na bambusowym patyczku nie mogłam sobie odmówić.Niemal, jak te, które zakwitły przed Ratuszem.A gdy już pójdą spać do kolejnego sezonu, mój trwały będzie wciąż uśmiechał się z parapetu :-)

Poprzedni kiermasz tego rodzaju, odbył się w ubiegłym roku przed Gwiazdką. Jest pomysł, by odbył się i w tym, za co trzymam kciuki!    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz