niedziela, 5 stycznia 2014

Piwna 12/14. Upominki dla każdego.


Wyprawa na warszawską Starówkę w sobotnie popołudnie, w czasie jeszcze niemal świątecznym, to wyczyn na miarę olimpiady. Zwłaszcza gdy rzecz dotyczy parkowania. Ustawienie auta w bezpośredniej bliskości Pl. Zamkowego, zalicza się do czynności niemożliwych. Ale kiedy już pokonałyśmy wraz z koleżanką ten etap, który powinien stanowić punkt spektakularnego survivalu, wkroczyłyśmy do baśniowej krainy świateł i zagłębia sklepików z upominkami. Warto było!Z tych ostatnich Starówka zawsze słynęła, ale muszę przyznać, że dawno już minęły czasy wyłącznie syrenek i kryształowych wazonów. Dziś kupimy dużo rękodzieła w folklorystycznym stylu, rodem z cepelii, bursztyny, witrażyki, szklane kule z miniaturą Zamku Królewskiego, tematyczne magnesy na lodówkę, a także piękne, regionalne lalki. W każdym takim sklepiku znajdziemy też, co ciekawe - rosyjską Matrioszkę :-).
Sklep na ulicy Piwnej 12/14 przyciągnął mnie na dłuższą chwilę. 

  
Nabyć w nim można to wszystko, co już wymieniłam. Najważniejsze, że w pamiątkarskim centrum stolicy, króluje rękodzieło! 

Zatem jeśli chcemy coś naprawdę typowo polskiego, ponadczasowego, warto przyjść na Stare Miasto nie tylko w celu oglądu fantastycznie zrekonstruowanego fragmentu Warszawy, ale też na zakupy...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz